Wiralowe zagadki wciąż na topie?

Łamigłówki i zagadki typu "brain teasers" cieszą się stałą popularnością wśród internautów w dowolnym wieku. Jedną z najpopularniejszych kategorii zagadek pozostają m.in. zadania matematyczne. Internauci lubią również typowe zagadki logiczne, a szczególnie te mniej oczywiste lub wprowadzające w błąd. Nietypowe zagadki na portalu X (dawniej Twitter) budzą zazwyczaj intensywne dyskusje odnośnie możliwych odpowiedzi. Coraz większą popularnością cieszą się również zagadki wizualne m.in. puzzle i łamigłówki animowane. Na czym polega sekret ich popularności?

Zabawa dla spostrzegawczych

Reklama

Główną zaletą zagadek wizualnych jest łatwo przyswajalna forma łamigłówki. W tym wypadku użytkownik ćwiczy przede wszystkim spostrzegawczość i szybkość wyłapywania detali kluczowych dla zagadki. Rozwiązanie zadania wymaga zazwyczaj krótkiej, ale intensywnej koncentracji na szczegółach. Efekt zabawy? Zamiast biernej rozrywki można przećwiczyć szereg umiejętności, które potem przydadzą się w szkole, na uczelni, a nawet w pracy. W tej kategorii zagadek mieszczą się również ilustracje typu "znajdź różnicę". Jeżeli jesteś gotów, ustaw stoper – masz dokładnie 4 minuty (i ani sekundy dłużej!) na znalezienie dziesięciu szczegółów różniących te dwa obrazki.

Masz cztery minuty na znalezienie kompletu dziesięciu różniących się detali. / ShutterStock
Reklama

Odpowiedzi do zagadki

Czy dałeś radę znaleźć wszystkie szczegóły? Czy zmieściłeś się w czasie? Jeżeli nie udało ci się dostrzec wszystkich detali, podajemy krótką podpowiedź. Przyjrzyj się bliżej następującym elementom obrazków: duża i średnia książka na najwyższej półce, rama lusterka, wazon z rośliną (druga półka od góry), duża skrzynka, obramowane zdjęcie, książki na drugiej półce od dołu, roślina w doniczce, duży wazon na pierwszej półce od dołu. Czy masz już komplet różniących się detali?