- Kto przynosi prezenty we Włoszech?
- Kto przynosi prezenty w Hiszpanii?
- Kto przynosi prezenty w Rosji?
- Kto przynosi prezenty w Szwecji?
- Kto przynosi prezenty w Grecji?
Nie wszędzie to Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Kto obdarowuje dzieci w innych krajach?
Kto przynosi prezenty we Włoszech?
Do dzieci we Włoszech przychodzi wiedźma Befana. To dobra czarownica, która przynosi dzieciom prezenty w nocy z 5 na 6 stycznia, z okazji święta Trzech Króli. W ten dzień Włosi obchodzą zakończenie okresu świątecznego.
Kto przynosi prezenty w Hiszpanii?
Trzej Królowie przynoszą prezenty 6 stycznia. To w ten dzień, a nie w Boże Narodzenie Hiszpanie obchodzą główny dzień obdarowywania się.
Kto przynosi prezenty w Rosji?
W Rosji dzieci odwiedza Dziadek Mróz. Przynosi on prezenty w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w związku z Nowym Rokiem. Tę postać zna też część mieszkańców Polski, których również odwiedza ten mroźny starzec, a nie Mikołaj, choć trzeba przyznać, że obaj są do siebie podobni.
Kto przynosi prezenty w Szwecji?
Prezenty w Szwecji przynosi Jultomten. To postać dość podobna do Mikołaja, ale nie rozdaje upominków sam. Towarzyszy mu mały pomocnik – elf.
Kto przynosi prezenty w Grecji?
Do dzieci w tym kraju przychodzi nie Święty Mikołaj a Święty Bazyli. Prezenty przynosi w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia z okazji Nowego Roku. Grecy obchodzą również tradycyjne święto świętych Bazyliusza i Teodozjusza 1 stycznia.
Kto przynosi prezenty w Norwegii?
Tutaj prezenty przynosi niesamowita postać Julenisse, skandynawskiego ducha świąt. Dostarcza prezenty w nocy z 24 na 25 grudnia, a Norwegowie obchodzą uroczyste Święta z tradycyjnymi potrawami i ozdobami.
Kto przynosi prezenty w Gruzji?
Gruzińskie dzieci obchodzą Boże Narodzenie zgodnie z kalendarzem juliańskim, 7 stycznia. W tym dniu prezenty przynosi Tovlis Papa – Dziadek Mróz, a Święta obchodzone są z modlitwami i śpiewaniem kolęd.
Prezenty dla każdego
Niezależnie kto przynosi prezenty dzieciom, warto pamiętać, że dziecko dostaje je niezależnie od tego, jak zachowywało się w ciągu roku. Wspólne świętowanie ma być czasem radości, a nie strachu czy dziecko zasłużyło na prezent. Warto uczyć dzieci, że dawanie prezentów, a nie tylko ich otrzymywanie, to wspaniałe uczucie.